Wszystko, co chcesz wiedzieć o fotografii ślubnej, ale boisz się zapytać

Krok po kroku oprowadzimy Cię po pracy zawodowego fotografa.

Naturalna Fotografia Ślubna

Naturalna Fotografia Ślubna (© Jacek Siwko)

Dlaczego chcesz zająć się fotografią ślubną?

Co sprawia, że ze wszystkich możliwych dziedzin fotografii to właśnie zdjęcia ślubne przyciągają Twoją uwagę? Ten poradnik pomoże Ci znaleźć odpowiedź.

Duża ilość potencjalnych zleceń, możliwość rejestrowania szczęśliwych momentów z życia Twoich par, a może jest jeszcze coś innego, co Cię w tym zawodzie fascynuje?

NAJLEPSZY CZY DOBRY?

Pary młode nie zawsze szukają najlepszego fotografa ślubnego – wiąże się to z różnymi budżetami jakie przeznaczają na swój ślub i wesele. Stąd ciągłe zapotrzebowanie na nowe osoby, które zrobią zdjęcia za mniejsze wynagrodzenie.

Łatwo zacząć, ale też łatwo skończyć…

Fotografia ślubna to jedna z najtrudniejszych dziedzin, wymagająca wszechstronności. Można zacząć fotografowanie ślubów mając jeden aparat, jeden obiektyw i lampę błyskową, ale oprócz tego należy wiedzieć jak:

-fotografować ludzi
-detale
-architekturę
-korzystać ze światła zastanego w kościele
-błyskać fleszem (podczas wesela)
-projektować albumy
-obrabiać zdjęcia

Oraz wiedzieć jak sprawić by para młoda zapamiętała swój ślub, w najpiękniejszy z możliwych sposobów.

Uważasz, że to łatwizna, to nie czytaj dalej…

Do tego dochodzi ogromna odpowiedzialność ponieważ w fotografii ślubnej (jeśli nie liczyć sesji) nie można niczego powtórzyć.

Zatem:

dlaczego warto to robić?

Przecież tu nie może chodzić tylko o pieniądze. Jeśli porówna się dochody fotografów realizujących na przykład sesje reklamowe to widać, że przy mniejszym nakładzie czasu oraz mniejszym stresie i odpowiedzialności mogą zarobić tyle samo co na fotografii ślubnej jeśli nie znacznie więcej.

Fotografia ślubna uzależnia, ponieważ daje możliwość obserwowania radosnych chwil. Szczęście rejestrowane na zdjęciach, pozostanie z tymi osobami na całe życie. To co oferują fotografowie ślubni nie jest „usługą zdjęciową“, ale pewnym doświadczeniem.

Pary oglądając swoje zdjęcia ślubne będą wracać do emocji związanych z tym doświadczeniem. To, jaką atmosferę uda Ci się wytworzyć współpracując z parą na ślubie, wpłynie na odbiór zdjęć i opinię o Twojej pracy. Pamiętaj: atmosfera jest równie ważna jak zdjęcia.

Wkrótce nowa wersja poradnika :)

Zobacz więcej artykułów z serii: Poradniki autorskie

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Poradniki:

Fotografujemy Geminidy - perły grudniowego nieba [poradnik] Tryby P, A, S, M - czym są i kiedy ich używać w praktyce? [poradnik] Popularne miejsca na świecie, w których nie można fotografować Jak fotografować Perseidy, czyli spadające gwiazdy? [poradnik] Jak fotografować burze i pioruny? [poradnik] 7 powodów, dla których warto być fotografem Fotografia makro - praktyczne porady dla początkujących [poradnik] Jak fotografować koty, aby nie dostać przy tym kota [poradnik] Jak fotografować sztuczne ognie, czyli fajerwerki? [poradnik] Inspirujące pomysły na ciekawe zdjęcia zimą Dostałem swój pierwszy aparat. Co warto wiedzieć na początku? [poradnik] Fotografowanie w zimie - praktyczne rady, jak dbać o sprzęt i swoje zdjęcia Jak uzyskać na zdjęciach piękny bokeh? Wystarczy 5 minut [poradnik] Nowa lustrzanka do 2000 zł - na które aparaty warto zwrócić uwagę? 10 rzeczy, których fotograf nie powinien robić [poradnik] Efekt „sklepienia” sposobem na ciekawe zdjęcia 8 dobrych rad dla początkujących fotografów [poradnik] Karty pamięci - jak odszyfrować ich oznaczenia i którą kartę wybrać? [poradnik] Jeśli nie Photoshop, to co? Alternatywne, darmowe programy do edycji zdjęć Fotografowanie w krajach egzotycznych. Skuteczne rady, jak się przygotować Litr czystej polskiej dumy narodowej, czyli przejeżdżka Ferrari 458 Italia Balans bieli - wszystko, co musisz o nim wiedzieć [poradnik] BBC uczy nas, jak nagrywać zachwycające dokumenty za grosze. My też mamy coś dla was Fotografie pocięte w czasie, czyli jak tworzyć time slice - fotograficzne przekroje czasowe

Popularne w tym tygodniu:

12 błędów, których musisz unikać, jako początkujący fotograf Pomóż swoim przyjaciołom pozować, jak profesjonalni modele 9 miejsc, w których z powodzeniem wykonasz świetne portrety Poznaj 4 najlepsze obiektywy do fotografii kulinarnej 10 kroków do rozpoczęcia przygody z fotografią uliczną Poznaj 5 ukrytych opcji Photoshopa, o których nie miałeś pojęcia